Nasprotnik HK Playboy Slavija v finalu lige INL je Bregenzerwald

• 20.03.2013

HK Playboy Slavija je končno dobil nasprotnika v letošnjem finalu mednarodne lige INL. Avstrijska kluba Zell am See in Bregenzerwald sta morala odigrati kar vseh pet tekem, da je padla odločitev o drugem finalistu.

(Foto: Ivana Krešić, Gojko Zrimšek)

Po razburljivi in izenačeni tekmi je to postala ekipa EHC Bregenzerwalda, kar pomeni, da se bosta prvi dve tekmi finala lige INL igrali na domačem terenu HK Playboy Slavija v Ledeni dvorani Zalog.

Napeto do konca

Prva je na začetku desete minute prve tretjine po strelu Slovenca Aleksandra Magovaca povedla ekipa Zell am Seeja in kazalo je, da bodo domači, ki so redni del sezone dominirali na ledu in končali na vrhu razpredelnice z 61 točkami (17 točk pred druguvrščeno ekipo HK Playboy Slavija), zdaj pa pokazali kaj znajo in Bregenzerwald še tretjič premagali v polfinalu. Pa s tem zaprli goflje še tistim, ki so se znali pošaliti na njihov račun. Tako močna ekipa bi po mnenju mnogih morala pomesti z nasprotnikom in ni jih bilo malo navijačev Zell am Seeja, ki so pričakovali gladko napredovanje v finale z rezultatom 3:0 v zmagah. To se pač ni zgodilo, Bregenzerwald je še pred iztekom prve tretjine izenačil, v devetnajsti minuti je zadel Andreas Beiter.

Sledila je dolga tekma, kjer so goli viseli v zraku, a ekipi sta na koncu bili primorani igrati podaljške. Maratonsko tekmo je šele v šestnajsti minuti podaljška uspelo pripeljati do konca gostom, ekipi Bregenzerwalda, junak tekme pa je postal Harald Purkhard, ki je pak poslal za hrbet domačemu vratarju Walterju Bartholomäusu in šokiral navijače 'severnih medvedov', navijače Bregenzerwalda pa lansiral v delirij.

Finale že ta vikend!

Pribeležite si na svojih koledarjih datuma 23. in 24. marec, kajti takrat je hokej doma v Zalogu. Ekipi HK Playboy Slavija in ECH Bregenzerwalda se bosta v soboto ob 19.30h, v nedeljo pa  ob 17h pomerili za prvi zmagi na poti za naslov zmagovalca lige INL.  Mi bomo tam, pa vi?