Movember game 2016 z HK Playboy Slavija

• 29.01.2017

Hokejski klub Playboy Slavija ne sodi med najbolj premožne ali največje športne klube v Sloveniji, a zagotovo velja za klub z daleč največjim srcem, ki svoje aktivnosti ne usmerja le na ledeno ploskev, ampak tudi v ustvarjanje pozitivnih zgodb.

5 fotografij v galeriji

Tako je za klub iz Ljubljane tudi letošnji november minil v duhu boja za moško zdravje. V okviru globalne kampanje Movember, ki so se ji rumeno-črni pridružili že četrto leto zapored, so tako hokejisti organizirali že tradicionalno tekmo vseh brkačev in njihovih podpornic, imenovano Movember Game.

Na priredtivi se je v zaloški ledni dvorani zbralo lepo število gledalcev, ki so si ogledali pravo hokejsko poslastico med domačim HK Playboy Slavija in HK Triglav Kranj. Rezultat je bil sicer pomemben, a ne bolj kot prijetno druženje vseh generacij z namenom podpore vsem moškim, ki se borijo z rakom prostate ali pa jih tak boj še čaka v prihodnosti. Kot se za tako velik dogodek spodobi, se je tekma začela veličastno. Za uvod so odrasle hokejske idole na led pripeljali najmlajši oklepniki in skupaj so prisluhnili slovenski himni, ki jo je odpela Ula Ložar, slovenska predstavnica na otroški Evroviziji leta 2014. Uradno je tekmo z začetnim ploščkom odprl sam predsednik Hokejske zveze Slovenije Matjaž Rakovec.

Tekmo so bolje začeli gostitelji in že v prvi tretjini povedli z 2 : 0, zadela sta Humar in Pogačar. Nato je sledil gol gostov, za Triglav je zadel Ban in tako postavil izid prvega dela srečanja. Da pa se gledalci med odmorom ne bi preveč dolgočasili, so na led zadrsali naši najmlajši hokejisti in odigrali srborito in napeto mini hokejsko srečanje, kakor to znajo le otroci do 6. leta starosti. Nato so že v uvodu v drugo tretjino zadeli gostje in izenačili, kar je povsem razjezilo hitronogega Trudna, ki je na krilih publike v igri štirih proti petim domačo ekipo spet popeljal v vodstvo s 3 : 2 tik pred odmorom. Med odmorom je sledila zabavna nagradna igra puck-chuck, pri kateri so gledalci s hokejskimi ploški ciljali tarče v obliki brkov, razporejene po ledeni ploskvi. Najbolj natančni so domov odnesli originalen hokejski dres s podpisi igralcev, bon z naročnino na revijo Playboy in še marsikaj. Medtem ko so eni metali ploščke, so se drugi zastonj pogostili s pravim movemberskim hot-dogom ali pa si ovekovečili brke na fotostojnici Slik!-Slik!.

Na ledu smo v zadnji tretjini videli pravi triler. Najprej je za gostitelje zadel Srpčič, in ko je že vse kazalo na zmago Založanov, so na sceno zopet stopili gostje in v dveh minutah kar dvakrat zadeli. Sledil je razburljiv podaljšek, v katerem sta imeli obe ekipi nekaj sijajnih priložnost, nakar je o zmagovalcu odločala loterija kazenskih strelov. Za zadetek srečnejši gostje in zmagali s 5 : 4. Po koncu srečanja so domači brkači kljub porazu z nasmehom na obrazu med gledalce s teniškimi žogicami na tribune razdelili še zadnjih 50 darilnih paketov, pomahali v slovo in se v en glas zadrli: »Z brki naprej!«

Po besedah organizatorja so bili z letošnjo dobrodelno akcijo Movember v klubu zadovoljni, saj se je zbralo lepo število gledalcev, ki so se med tekmo sijano zabavali, skupaj pa bodo v klubu od prodanih vstopnic in donacij za letošnji movember namenili 276 evrov. Znesek je res nižji kot v pretek­lih letih, a vsaj en bolnik na Kliničnem oddelku za urologijo se bo na UKC Ljubljana počutil udobneje.