Le še zmaga loči HK Playboy Slavija od finala lige INL

• 11.03.2013

Pofinale mednarodne lige INL je v polnem teku in HK Playboy Slavija trenutno odlično kaže pri v uvrstitvi v finale. Na obeh tekmah na domačem ledu v Ledeni dvorani Zalog so namreč naši fantje premagali nasprotnika HK Triglav in s tem stoodstotno izkoristili prednost domačega terena.

HK Playboy Slavija je na obeh prvih tekmah polfinala lige INL premagal svojega nasprotnika HK Triglav. Naj spomnemo, da se v polfinalu igra po sistemu Best of Five, kar pomeni, da bo v finale napredovala ekipa, ki bo prva vknjižila tri zmage. Je prednost dveh zmag že praktično neulovljiva?

Vrhunski hokej v Zalogu

Prvo tekmo pred dvema dnevoma je HK Playboy Slavija dobil suvereno z rezultatom 3:0. Med strelce so se vpisali Klemen Sodržnik, Rok Snoj in Sašo Rajsar. Po Sodržnikovem golu konec prve tretjine (zadel je v zadnji, dvajseti minuti) je rezultat ostal enak vse do zadnje tretjine, ko sta v razmaku 25 sekund v 57. minuti vse upe HK Triglava na izenačen rezultat dokončno potopila Rok Snoj in Sapo Rajsar.

Včerajšnja druga tekma je bila napeta od prve do zadnje minute. Bolje rečeno, od četrte do zadnje minute. V četrti minuti prve tretjine je nameč po podaji Nika Ulage zadel Črt Snoj, potem pa do konca tekme nismo videli več zadetkov. Smo pa zato videli kopico izključitev na obeh straneh, kar 20 jih je bilo do konca, kar pa samo priča o veliki želji tako domačih, da zmagajo, kot gostov, da izenačijo in morebiti preobrnejo rezultat v svojo korist. Na koncu je ostalo pri tistem rezultatu, ki je bil postavljen že na začetku obračuna in novi, že drugi zmagi HK Playboy Slavija v končnici lige INL.

Pa sosedje?

Avstrijski derbi med prvouvrščeno in četrtouvrščeno ekipo rednega dela sezone se vsaj na prvi pogled zdi bolj napet. Po tem, ko je že kazalo, da bo Zell am See doma zlahka odpravil ekipo Bregenzerwalda, saj je na prvi tekmi zmagal z visokim rezultatom 6:2, je na drugi tekmi Bregenzerwald pokazal zobe in že v prvi tretjini postavil končni rezultat 4:1 v svojo korist. Rezultat je torej zgoraj za Karavankami trenutno izenačen, hokej pa se naslednji vikend seli v Bregenzerwald.

Le še zmago stran od zgodovinskega rezultata

Za naslednji dve tekmi polfinala končnice lige INL pa se bodo hokejisti HK Playboy Slavija odpeljali v Kranj. Kar seveda ne pomeni, da ne smete svojih fantov bodriti iz tribun HK Triglava. Ravno nasprotno, želijo si, da boste tudi tekmi, na katerih gostujejo, obiskali v čimvečjem številu in jim pomagali z uvrstitvijo v finale in novega zgodovinskega uspeha kluba in mlade zagnane ekipe, ki jo vodi trener Jaka Avgustinčič.

Prva tekma v Kranju bo že to soboto, 16. marca ob 19.50 uri zvečer. Se vidimo tam! Ne pozabite navijaških šalov.

Na spletnih straneh Adria Media Ljubljana uporabljamo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez njih ne bi mogli nuditi.

Z nadaljnjo uporabo spletnih mest soglašate z uporabo piškotkov.