HK Playboy Slavija v finalu mednarodne lige INL!

• 17.03.2013

Kar smo že nekajkrat napovedali se je končno tudi uresničilo! HK Playboy Slavija je v polfinalu suvereno opravil s HK Triglavom iz Kranja ter se po treh zaporednih zmagah uvrstil v finale mednarodne lige INL. Čestitke!

Gremo navijat na hokejski polfinale!

2 fotografiji v galeriji

Mogoče ste, dragi bralec, celo spremljali včerajšnjo tekmo na tribunah v Kranju. Mogoče ste celo bili mnenja, da po vodstvu domače ekipe HK Triglav z 2:0 preobrat ni več možen in mogoče ste se v mislih že vozakali naslednji dan proti Kranju na četrto tekmo polfinala lige INL. A ostalo je pri treh tekmah in suvereni zmagi HK Playboy Slavija.

Lahko bi rekli, da se je vse srečno izteklo, a pravzaprav ima sreča bolj malo pri vsem skupaj. Za vrhunske rezultate se lahko navijači zahvalimo kar fantom samim.

Včerajšnja zmaga v gosteh in hkrati tretja zaporedna zmaga v polfinalu lige INL seveda pomeni uvrstitev v finale in nov zgodovinski uspeh mlade ekipe. HK Triglav je moral na žalost spet priznati premoč HK Playboy Slavija (kot že velikokrat v celotni sezoni). A vseeno je na začetku kazalo, da se bo tokrat utegnilo razplesti ugodno za domačo ekipo. Tik pred koncem prve tretjine je namreč HK Triglav povedel z golom Anžeta Markoviča, sledil pa je šok že v prvi minuti druge tretjine, ko so domači po golu Jana Berčiča povedli že z 2:0.

Poraz? Ne, zmaga!

Odgovor Slavije je bil takojšen in že 18 sekund kasneje je Luka Šimunovič zmanjšal rezultat na 2:1. Želja po izenačenju ni popustila in v zadnji minuti druge tretjine je HK Playboy Slavija izenačil na 2:2, strelec zadetka pa je bil Nik Ulaga. V tretjo tretjino so naši fantje zadrsali pogumno, vedoč, da jih od finala loči le še zadetek. Prišel je v 50. minuti, ko je zadel Klemen Sodržnik, že tretjič pa je soigralcem podal Sašo Rajsar, po našem mnenju igralec včerjašnje tekme. Rumeno-črni so zdaj bili v naletu in v zadnji 60. minuti se je med strelce zapisal še Črt Snoj  po podaji brata Roka Snoja. Končen rezultat -> 4:2.

HK Playboy Slavija zdaj čaka na odločitev v dvoboju med avstrijskima ekipama Zell am See in Bregenzerwald. Rezultat med obema je trenutno neodločen, obe ekipi imata po 2 zmagi, kar pomeni, da bo o zmagovalcu in nasprotniku HK Playboy Slavija v finalu lige INL odločala zadnja, peta tekma. Igrali jo bodo čez dva dni, 19. marca ob 19.30 zvečer.