HK Playboy Slavija odlično v gosteh, zmaga v ligi INL na dosegu roke

• 01.04.2013

HK Playboy Slavija je v gosteh dosegel odličen izkupiček in čeprav je rezultat po zmagah v finalu lige INL neodločen (2:2), nas veseli to, da se v sredo hokejski spektakel vrne v Ljubljano. Na domačem terenu in pred domačim občinstvom bodo imeli naši hokejisti veliko priložnost, da še tretjič v finalu premagajo avstrijski EHC Bregenzenwald in se okronajo s titulo zmagovalca mednarodne lige INL. Pomagajmo jim in napolnimo dvorano do zadnjega kotička!

HK Playboy Slavija je v gosteh svojo nalogo opravil odlično. Pritisk je bil velik, sploh po tistem, ko je Bregenzenwald na tretji tekmi v soboto končno pokazal, zakaj sodi v finale lige INL. Slavijo je premagal z rezultatom 5:2, odločilna pa je bila druga tretjina, v kateri so igralci iz Zaloga prejeli kar 4 gole.

Včerajšnja tekma pred polno dvorano navijačev Bregenzenwalda (in dvajsetih navijačev Playboy Slavije) v Feldkirchu je torej za Playboy Slavijo pomenila igro na vse ali nič, saj bi ob morebitnem porazu zmagovalci lige postali gostitelji iz Bregenzenwada. A žepo prvi tretjini je bilo jasno, da se to ne bo zgodilo. Igralci Playboy Slavije so povedli z 2:0 z goloma Roka Snoja in Luke Simeunoviča. Sledila je po moči dokaj izenačena druga tretjina, v kateri sta obe ekipi zadeli po enkrat. Za Avstrijce je najprej zadel Pierre Nilsson-Grans in domačemu občinstvu vlil nekaj upanja v to, da se bo finale pa vendarle odločil že to tekmo. No, te upe je dokončno pokopal Nik Ulaga, ki je ob pričetku zadnje minute druge tretjine zadel za vodstvo Playboy Slavije s 3:1.

Uf, to je moralo boleti

V zadnji tretjini igralci Playboy Slavije niso popustili, vedeli so, da imajo zmago v rokah, želeli so se le še s čim višjim rezultatom maščevati za sobotni visok poraz. Bregenzenwald so kaznovali s še tremi zadetki, najprej je zadel Tilen Zagorc Pilko, potem pa je ponovno zadel Nik Ulaga in vse je bilo odločeno. Visok poraz Bregenzenwalda je nekoliko omilil le Alexander Feichtner, ki je znižal rezultat enak sobotnemu (5:2), a ob koncu zadnje tretjine se je med strelce vpisal še Enes Gorše in postavil končni rezultat 6:2.

Rezultat v zmagah v finalu mednarodne lige INL je sedaj izenačen, zmagovalna ekipa naslednjega soočenja pa bo postala prvakinja lige INL. Obe ekipi sta dobili po eno zmago doma in eno v gosteh, zdaj pa se hokej seli nazaj v Zalog. V sredo 3. aprila ob 19. uri zvečer vas vabimo, da postanete priča zgodovinskemu uspehu kluba in da se pripeljete v Ledeno dvorano Zalog pripravljeni na vrhunsko hokejsko predstavo! Se vidimo tam!

Na spletnih straneh Adria Media Ljubljana uporabljamo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez njih ne bi mogli nuditi.

Z nadaljnjo uporabo spletnih mest soglašate z uporabo piškotkov.