Silverhawksi premagali evropske prvake

• 29.05.2018

Najboljšemu slovenskemu moštvu ameriškega nogometa Ljubljana Silverhawks je na Dunaju v osmi tekmi ene najmočnejših lig v Evropi uspel pravi podvig.

2 fotografiji v galeriji

Z 24:21 premagali domače Vienna Vikings, do te tekme tudi vodilno moštvo v tekmovanju - podvig, ki je primerljiv z zmago Olimpije na gostovanju v Barceloni ali Madridu, na primer.

Silverhawks so v prvem polčasu prikazali odlično napadalno igro, a Vikingsom dovolili izenačenje tik pred koncem polčasa. Drugi je bil še bolj napet, saj je zmagovalca prinesel dobesedno zadnji napad, ko so Vikings le 21 sekund pred koncem tekme po zaslugi ljubljanske obrambe ostali brez odločilnih točk.

Vikingi so tako morali vodstvo na lestvici tekmovanja prepustiti Swarco Raidersom, to pa je tudi ekipa, ki naslednja gostuje pri Silverhawksih. V soboto, 2. junija zato ne izpustite zadnje domače tekme tekme na stadionu v Ivančni Gorici (ja, eno najboljših ljubljanskih moštev mora igrati domače tekme izven Ljubljane) - Silverhawks napovedujejo padec še enega velikana. Raidersi so namreč sedaj ostali edina ekipa lige, ki je Silverhawks v zgodovini nastopanja v AFL še niso uspeli premagati..

Na spletnih straneh Adria Media Ljubljana uporabljamo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez njih ne bi mogli nuditi.

Z nadaljnjo uporabo spletnih mest soglašate z uporabo piškotkov.