Peter Podlunšek 3. na Red Bull Air Raceu!

• 13.04.2014

V soboto, 12. aprila, je Red Bull Air Race v Rovinju potekal v znamenju dirke Challenger Cup. Gledalci so bili priča vznemirljivim letom pilotov novincev, ki si skušajo utreti pot do razreda Master.

Eden od pilotov je bil prvič v zgodovini svetovnega prvenstva Red Bull Air Race tudi Slovenec Peter Podlunšek, ki je v soboto, 12. aprila, v Rovinju s svojima dvema letoma navdušil prisotne oboževalce in se uvrstil na odlično tretje mesto. Prvi je bil Francoz Francois Le Vot, drugi pa Britanec Tom Bennet. Podlunšek je za prvouvrščenim zaostal le za 1,57 sekunde. Čestitke!

(Foto: © Samo Vidic/Red Bull Content Pool)

3 fotografije v galeriji

Danes pa sledi v Rovinju čaka vrhunec vikenda, tekmovanja pilotov elitnega razreda Master. Včerajso potekale kvalifikacije, na katerih je najhitrejši čas dosegel Hannes Arch.

Spremljajte dirko v živo
Vam ni uspelo iti v Rovinj? Škoda. Toda pri Red Bullu, kjer slovijo po vrhunski organizaciji vseg dogodkov, poskrbeli za velikansko tolažbo: na povezavi redbullairrace.com lahko dirko spremljate v živo z začetkom ob 14. uri.