V finalu mednarodne lige INL HK Playboy Slavija izenačil z Bregenzerwaldom

• 25.03.2013

Po sobotnem spodrsljaju Playboy Slavije, ki smo ga s polnih tribun Ledenega centra Zalog na žalost videli tudi sami, so zaloški hokejisti v drugi tekmi finala mednarodne lige INL s 4:1 ugnali avstrijski Bregenzerwald. Izid v zmagah je sedaj izenačen na 1:1.

8 fotografij v galeriji

Potem ko so hokejisti Playboy Slavije v soboto nesrečno po kazenskih strelih izgubili prvo tekmo finala Interlige (INL), so v nedeljo brez težav s 4:1 premagali EHC Bregenzerwald. Drugo tekmo finala so Založani v domači ledeni dvorani odigrali odlično. Že v deveti minuti je domačin Luka Ščap ugnal švedskega vratarja v avstrijskem klubu Pierra Svenssona in napovedal čisto drugačno tekmo od prejšnje. Še pred zaključkom prve tretjine pa je vodstvo z uspešno izvedenem kazenskim strelom povišal Črt Snoj.

Neulovljiva prednost

V 26. minuti so domači hokejisti povedli že s 3:0. Med strelce se je takrat vpisal Tilen Zagorc Pilko. Gostom iz Predarlske (in nekaj deset njihovim navijačem v Športni ledeni dvorani Zalog) je žarek upanja v 55. minuti pripravil Linus Lundström, ki je ob »powerplayu« premagal razpoloženega domačega vratarja (96-odstotna uspešnost) Aleša Silo. Avstrijci so v zadnjih minutah poskušali s pritiskom v tretjini hokejistov Slavije, a zadetka več niso dosegli. Nasprotno – 45 sekund pred koncem je Enes Gorše še četrtič poslal pak v mrežo gostov in tako postavil končni rezultat 4:1, prednost hokejistov Playboy Slavije je sedaj bila neulovljiva. Finale (igra se na tri zmage) se sedaj seli k našim severnim sosedom, kjer bosta naslednjo soboto in nedeljo tretja in četrta (morda že odločilna) tekma.